Jaký je rozdíl mezi jednotlivými možnostmi ubytování


Při cestách do zahraničí si můžete vybrat z široké nabídky ubytování. V našem článku shrnujeme hlavní charakteristiky nejběžnějších typů ubytování. 

Hotel 

Hotel má minimálně deset pokojů. Většina pokojů musí být jedno nebo dvoulůžkových. Hotel by měl hostům během pobytu poskytovat širokou škálu služeb, včetně stravování. 

Motel 

Silniční hotel. Takové ubytování musí poskytovat parkovací místo. Motel musí také mít alespoň deset pokojů, většinou jednolůžkové nebo dvoulůžkové. Musíte také zajistit jídlo. Motely se obvykle nacházejí na předměstí a vedle hlavních dálnic. 

Kempování 

Hlídané zařízení, kde mohou hosté bydlet ve stanech, autech nebo karavanech. Kemp musí hostům poskytovat základní vybavení pro vaření a parkování. V některých kempech mohou hosté také strávit večer v prázdninových domech. 

Turistický dům 

Ubytování, které poskytuje základní životní podmínky pro hosty. Je určen pro minimálně 30 lidí. 

Hostel pro mladé 

Jde o ubytování pro mladé.

Místo pro stanování 

Je možné se zde ubytovat ve stanech, ale na rozdíl od kempu nejsou tato místa střežena. Butikový hotel 

Jde o elegantní a luxusní ubytování, často v historické budově. Nabízí nejvyšší úroveň služeb, v mnoha případech na úrovni pětihvězdičkových hotelů. Obvykle se jedná o malá, intimní, často na míru navržená, historická ubytování. 

Hostel 

Hostel je menší a nabízí nižší standard než hotel. Jeho hlavním rysem je, že nabízí pokoje až s dvanácti lůžky a společnou koupelnu umístěnou na chodbě. K dispozici je také společná kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo a ve svém volném čase posedět ve společenské místnosti. Dnes mnoho ubytoven nabízí jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje, někdy dokonce s vlastní koupelnou. Tyto pokoje jsou mnohem dražší než normální ubytovny. Hostely jsou podobné ubytovnám pro mládež, ale na rozdíl od nich jsou vždy v soukromém vlastnictví a nemají tak přísná pravidla. 

Bungalov 

Malé chaty, obvykle dřevěné, v exotických zemích a střechy pokrývají často palmové listy. Bungalovy se často nacházejí na pláži s verandou s výhledem na moře. Dále je můžeme najít u venkovské turistiky nebo u farem. Obvykle je provozuje rodinný podnik a nabízejí hostům příležitosti pro aktivní odpočinek na venkově. Často souvisejí například se zemědělskými pracemi.

 

Zdroj: https://www.esky.hu/utazasi-kalauz/hotelek/hotel-tipusok-es-kategoriak/kulonbozo-tipusu-szallasok 

 

Ať už si vybereme jakýkoliv typ ubytování, je nezbytné uzavřít adekvátní cestovní pojištění pro klidnou dovolenou! Další článek: Nejkrásnější národní parky na světě