Milán, hlavní město světové módy


Milán je největší město v severní Itálii, druhé největší v Itálii a hlavní město regionu Lombardie. Počet obyvatel zde dosahuje téměř 1,4 milionu. Milán je považován
za ekonomické hlavní město Itálie, protože je největším průmyslovým centrem země. Město s bohatou historií a kulturou se nachází v západní části regionu,
v údolí řeky Pád. Protékají zde řeky Olona, Lambro a Seveso. Kosmopolitní, elegantní a luxusní Milán, který je přezdívaný také hlavním městem módy je velmi oblíbenou turistickou destinací. Dnes je domovem módních domů Armani, Bottega Veneta a Dolce & Gabbana.

Většina milánských památek se nachází v oblasti ohraničené bulvárem, který kdysi stával na místě městských hradeb, s náměstím Duomo v jeho středu. Kostel Santa Maria delle Grazie je jedním z nejznámějších milánských svatostánků a od roku 1980 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se zde nástěnná malba Poslední večeře, která je jedním z nejslavnějších děl Leonarda da Vinciho.
Piazza del Duomo je srdcem Milána. V předchozích stoletích bylo toto náměstí obklopeno množstvím obyčejných budov pro chudší obyvatele. Dřívějším centrem Milána bylo náměstí Piazza dei Mercanti, které je vzdálené pouhých 100 metrů. Náměstí Piazza della Scala je pojmenováno podle zdejší světoznámé opery Teatro alla Scala. Toto náměstí je spojeno s náměstím Piazza del Duomo podloubím Galleria Vittorio Emmanuele II. Náměstí zdobí socha Leonarda da Vinciho.

Západně od katedrály Duomo se nachází jedno z nejstarších milánských náměstí Piazza dei Mercanti. Z náměstí vede ulice Via Mercanti směrem k hradu Castello Sforzesco. Východně od katedrály Duomo čtvrť rozdělují půvabné náměstí, která také určitě stojí za návštěvu. Mezi tyto náměstí patří Piazza Fontana, Piazza Santo Stefano a Piazza San Nazaro in Brolo.

V Miláně je v létě převážně velmi teplé a slunečné počasí. V prázdninových měsících jsou denní teploty vyšší a dosahují až 30 °C. Nejvíce srážek spadne v listopadu. Podnebí v Miláně je ovlivněno středomořským klimatem.

Než uskutečníte cestu do hlavního města světové módy, Milána,
nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění.