Objevte tajemství podzimního Chorvatska


Jaké akce a festivaly navštívit na Jadranu během podzimu?

Cestujete k moři radši na podzim, kdy jsou pláže melancholicky vylidněné, hotely poloprázdné a ceny poloviční? Máme pro vás pár tipů, jak se zabavit na podzim v Chorvatsku.

hrva.jpg

Good Food Festival

19. - 22. října 2017, Dubrovník

Zavedený kulinářský festival v Dubrovníku, kde můžete ochutnat speciality daného regionu, ochutnat nejrůznější odrůdy vín od lokálních vinařů, přihlásit se do kulinářské dílny a navštívat jednu z mnoha doprovodných akcí.

Světový pohár ve sběru oliv

19. - 22. října 2017, Brač

Třetí největší ostrov Jadranu hostí v roce 2017 první ročník svébytného mistrovství v typicky chorvatské disciplíně - sběru oliv. Ve světě jedinečná akce se letos bude konat v Postiře a kromě soutěžní části nabídne i degustace, přednášky, výlety a další zábavný program.

Zagorje Blues Etno Festival

1. - 30. listopadu 2017, Zagorje

Muzika ve spojení s místními zvyky, autentickým zagorjským jídlem a pitím a doprovodným programem vás čeká na hudebním festivalu v Chorvatském Záhoří mezi Záhřebem a slovinskou hranicí. Záhoří je samo o sobě krásné a poklidné místo, které si zachovalo středověký charakter a většina obcí má do 500 obyvatel.

Pokud vás ani jedna z akcí nenalákala, pořád si můžete zajet k moři jen tak. Chorvatsko na podzim hraje všemi barvami a nabízí větší pohodu a klid než když v létě praská pod náporem turistů ve švech.  Jenom před odjezdem nezapomeňte na cestovní pojištění AXA Assistance. To abyste mohli bez obav k doktorovi, až se přejíte oliv.