Ráj v letovisku Slunečné pobřeží


Slunečné pobřeží je jedním z nejoblíbenějších turistických letovisek na bulharském pobřeží Černého moře v oblasti Nesebar, pouhých 35 km od Burgasu. Jeho 8 kilometrů dlouhá pláž s jemným bílým pískem je rok co rok oblíbenějším místem a cílem statisíců turistů z celého světa. Slunečné pobřeží je ideální pro opalování a odpočinek, protože, jak již jeho název prozrazuje,  je téměř vždy slunečné,  ale zároveň zde vždy fouká mírný vánek, takže zdejší počasí je celkově příjemné a ideální pro dovolenou.

Pokud Vás spíše než opalování zajímají sportovní aktivity, můžete si na pláži vyzkoušet spoustu vodních sportů. Pláž pozvolna vstupuje do moře, takže se zde mohou koupat i ti nejmenší. Voda je křišťálově čistá a  je velmi oblíbená i mezi potápěči a šnorchlaři. Staré město na Slunečném pobřeží nabízí vynikající restaurace a bary pro ty, kteří se chtějí po celodenním odpočinku na pláži najíst. Pulzující noční život je vždy skvělou zábavou pro cestovatele, mladé i starší návštěvníky večírků s širokou nabídkou barů. Nezapomeňte na úchvatné západy slunce, které jsou pro všechny cestovatele jedinečným zážitkem. Slunečné pobřeží je nejoblíbenější prázdninovou destinací v Bulharsku, o čemž svědčí i široká nabídka ubytování, a to jak cenově, tak i stylově, každý si zde najde svůj ideální dočasný domov, kde se vyspí po krásném letním dni! Velkou výhodou této oblasti je, že většina ubytovacích zařízení nabízí parkování zdarma, takže se nemusíte starat o shánění a placení parkovacích míst pro své či pronajaté auto.

Slunečné pobřeží je jednou z nejpříjemnějších oblastí v Bulharsku, protože zdejší klima v létě je skoro vždy slunečné a máte téměř jistotu krásného počasí. V letních měsících se průměrná teplota pohybuje kolem 28°C. Na podzim a v zimě však spadne nejvíce srážek a teploty mohou v tomto období klesnout pod 10°C.

Než se vydáte na nejslunnější bulharskou pláž, ujistěte se, že máte správné cestovní pojištění!