Romantické Santorini


Santorini je nejjižnějším členem Kykladského souostroví. Jde o kruhové sopečné souostroví v Egejském moři. Je součástí Řecka a nachází se asi 200 km od Athén. Díky své jedinečné krajině, zachovalým starobylým stavbám a samozřejmě světoznámým a kouzelným západům slunce je Santorini ostrovem, který se umisťuje na předních příčkách ve světovém žebříčku nejkrásnějších míst na světě. Ani nejoblíbenější řecké ostrovy, jako je Zakynthos, Kefalonie a Mykonos, nemohou konkurovat dovolené na Santorini.

Santorini díky své kráse láká každoročně tisíce návštěvníků a není divu, že ostrov patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím na světě. Drsná sopečná krajina, nádherné stavby, krásná příroda, okouzlující pláže, bohatá historie a tradice činí ze Santorini klenot Řecka.

Sopka Santorini je dodnes aktivní, její poslední erupce proběhla v roce 1956 a je zajímavá tím, že z moře vynesla malé sopečné ostrůvky, z nichž nejznámější je ostrůvek Nea Kameni. Tuto sopku lze navštívit lodí nebo vodním skútrem. Pokud tedy budete trávit letní dovolenou na Santorini, rozhodně tento ostrůvek musíte navštívit. 

Samozřejmě nezklame ani nabídka zdejších pláží, kde najdete křišťálově čistou vodu a rozlehlé pláže ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout u studeného drinku či kávy a užívat si slunce a příjemný uklidňující zvuk mořských vln.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Santorini je architektura. Santorini se vyznačuje typickými vesnicemi postavenými na stěnách kráteru. Tyto malebné vesničky jsou proslulé svými sněhobílými domy, asfaltovými ulicemi, nádhernými kostely a především úchvatným výhledem na Egejské moře. Také doporučujeme navštívit zdejší půvabný větrný mlýn, který je velmi známý z pohlednic a fotografií. Santorini se také v posledních letech stalo oblíbenou destinací pro svatby a líbánky.

Nejlepší doba pro navštěvuju Santorini je od května do listopadu, kdy je zde ideální teplota pro koupání a trávení své letní dovolené, je zde také velmi málo srážek. Teplota moře se v létě pohybuje okolo 25°C až 30°C. Průměrná nejvyšší teplota na Santorini je 29°C  v srpnu a nejnižší 15°C v lednu, ani v zimním období zde není výrazně chladno.

Sjednejte si cestovní pojištění a vyražte za romantikou na Santorini!