Romantické Santorini


Santorini, kostelíky s modrými kopulemi obklopené zářivě bílými domky, jejichž okenice a dveře zrcadlí barvu nebe. To vše na pozadí temných vulkanických skal. K romantickému pobytu tento řecký klenot přímo vybízí. Díky své jedinečné krajině, dávné historii a monumentálním západům slunce je Santorini ostrovem, který vede jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Každý rok přitahuje tisíce návštěvníků.

Santorini je kruhové vulkanické souostroví v Egejském moři, nachází se přibližně 200 kilometrů od Atén. Díky své nadčasové kráse je ostrov jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Jeho divoká sopečná krajina, zářivě bílé stavby, kouzelné pláže, bohatá historie a tradice vám učarují.

Sopka na Santorini je dodnes aktivní. Její poslední erupce byla zaznamenána v roce 1956. Vynořily se při ní z hlubin moře sopečné ostrůvky, mezi kterými je dnes velmi oblíbený Nea Kameni. Sopka je snadno dostupná lodí nebo vodním skútrem a během vaší romantické dovolené na Santorini ji nezapomeňte navštívit.

Co se týče pláží, Santorini vás nezklame. Jsou skutečně jedinečné! Nenajdete tady dlouhé písečné úseky, ale členité pláže v různých barevných odstínech. Díky sopečnému původu ostrova je písek sytě červený, černý a bílý. Indigově modré třpytivé moře a pohádkové scenérie vám na Santorini zaručí jednu z jedinečných dovolených v Řecku. 

Další zajímavostí na Santorini je architektura, a to nejen v hlavním městě Fira. Charakteristické vesničky postavené na straně kráteru jsou známé jak svými sněhobílými domy, tak i dlážděnými uličkami a velkolepými kostely. Výhled na Egejské moře k tomu podtrhuje romantiku Santorini. V posledních letech se ostrov stal ideálním místem pro zamilované páry, které tu pořádají svatby a tráví líbánky. 

Z hlediska počasí je Santorini perfektní prázdninovou destinací od května do listopadu, protože v tomto období je teplo a srážky jsou malé nebo téměř nulové. Nejvyšší průměrná teplota na Santorini může být 29 stupňů v srpnu a nejnižší 15 stupňů v lednu, takže ani v zimě nelze očekávat chlad typický pro zimní období. Teplota mořské vody se v létě pohybuje mezi 25 až 30 stupni.

Sjednejte si cestovní pojištění a můžete vyrazit zažít tu pravou romantiku na ostrov Santorini!