Cestování a sport: Nejvíc vzrušující světové sportovní akce


Cestování a sport jdou často ruku v ruce, což dává milovníkům dobrodružství a adrenalinu příležitost dostat se na vrcholné sportovní události po celém světě. Jste maratonec a hledáte nové výzvy? Jste milovníkem cyklistiky, který touží prozkoumat nová území na dvou kolech? Pojďte se podívat, na kterou z nejzajímavějších světových sportovních událostí byste mohli vyrazit.

Cestovani-a-sport-Nejvic-vzrusujici-svetove-sportovni-akce-(1).jpg

Athénský maraton

Jednou z nejznámějších sportovních a cestovatelských akcí je Athénský maraton. Jak už název napovídá, koná se v hlavním městě Řecka. Tento závod dává účastníkům možnost zaběhnout si originální trasu prvního maratonu v historii. Tato trasa spojuje města Marathon a Athény. Akce nejen prověří vaši odolnost, ale také vám umožní prozkoumat starověkou historii a malebnou krajinu Řecka. Kromě sportovního výkonu si můžete procestovat i okolí. Jen možná malá rada, nenechte si všechny památky až po doběhnutí maratonu, mohlo by to být dost náročné.
 

Tour de France

Pokud jste nadšení cyklisté, musíte se zúčastnit Tour de France, nejslavnější cyklistické akce na světě. Třítýdenní závod na kole přes francouzské Alpy a Pyreneje je jedním z nejtěžších a nejprestižnějších etapových závodů v cyklistice. Závod je rozdělen do etap, které mohou být různorodé. Některé etapy jsou vhodné pro sprintery, zatímco jiné jsou náročné vysokohorské trasy pro vytrvalce, které ovlivňují celkové pořadí závodu. Účast na Tour de France (jako soutěžící nebo jako divák) vám kromě samotné sportovní výzvy poskytne jedinečný pohled na francouzskou kulturu a gastronomii.
 

Red Bull Rampage

Pro milovníky extrémních sportů a dobrodružství je tady akce Red Bull Rampage konaná v Utahu v USA, kterou si nesmíte nechat ujít. Spojuje nejlepší světové offroadové a freeridové jezdce, aby soutěžili na nebezpečných stezkách a strmém terénu uprostřed dechberoucích výhledů na národní park Zion Canyon.
 

Jizerská padesátka

A ještě něco z tuzemské nabídky. Jezdíte rádi na běžky? Nenechte si ujít jedinečný závod Jizerská padesátka. Je jedním z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších běžeckých lyžařských závodů v České republice. Závod se koná v tradičním stylu a vede účastníky přes nádherné lesní cesty, ploché úseky a náročné stoupání, což představuje velkou výzvu. Jizerská padesátka není pouze sportovní akcí, ale i společenskou akcí, kde se setkávají lyžaři napříč věkem i národností. Pro mnoho účastníků i diváků představuje tato událost nejen sportovní výzvu, ale i příležitost užít si krásu české krajiny v zimním období.
 
Cestování a sport jsou perfektní kombinací pro ty, kdo hledají nezapomenutelné zážitky. Nejvíc vzrušující světové sportovní akce zahrnují i potápění, skoky z útesu, jízdy na kajaku, skoky s padákem a další. Stačí si promyslet, co vás baví a čeho byste se chtěli zúčastnit. 

Zařiďte si správné cestovní pojištění a můžete začít nějakou sportovní akcí u nás a pak pokračovat do zahraničí. Nezapomeňte ale, že právě tyto aktivity mají zvýšenou míru rizika a je třeba do pojištění zahrnout i připojištění extrémních sportů.