Cestovatelské tipy na dovolenou u jezera Maggiore


Lago Maggiore je nádherné místo pro strávení nezapomenutelné dovolené, nachází se na hranici mezi Švýcarskem a Itálií. S působivou krajinou, četnými kulturními atrakcemi a širokou škálou aktivit je to ideální místo k odpočinku a užívání si krásy přírody. A jak si dovolenou u jezera Maggiore užít naplno?

Cestovatelske-tipy-na-dovolenou-u-jezera-Maggiore-(1).JPG

Miláno, výborný výchozí bod

Pokud se nacházíte v Miláně, můžete se k Lago Maggiore snadno dostat vlakem. Z vlakového nádraží Milano Centrale jezdí pravidelné vlaky do hlavních měst u jezera, jako je Stresa nebo Verbania. Další možností je pronajmout si auto.
 

Místní doprava

Jakmile dorazíte k Lago Maggiore, můžete využít místní vlaky a autobusy k prozkoumání této oblasti. Jedná se o pohodlný a ekonomický způsob, jak navštívit malebné vesnice a atrakce v okolí jezera.
 

Výlety lodí

Skvělý způsob, jak objevit krásy jezera, je projížďka lodí. K dispozici je mnoho výletů lodí, které vás zavedou na ostrovy uprostřed jezera, na Isola Bella nebo Isola Madre. Můžete si také pronajmout soukromou loď a užít si poklidný den na vodě.
 

Prozkoumejte botanické zahrady

Lago Maggiore je známé svými nádhernými botanickými zahradami. Nejznámější jsou ty na Isola Bella, ale jsou tu i další, například zahrady Villa Taranto. Tato místa nabízejí možnost obdivovat působivou paletu exotických rostlin a květin.
 

Ochutnejte místní kuchyni

Kuchyně oblasti Lago Maggiore je vynikající. Nenechte si ujít příležitost ochutnat tradiční italská jídla, jako je rizoto s čerstvou rybou nebo místním sýrem. Restaurace u jezera nabízí také možnost vychutnat si vynikající místní vína.
 

Zúčastněte se některé z kulturních akcí

Podívejte se také do místního kalendáře akcí, protože Lago Maggiore po celý rok hostí četné festivaly a kulturní akce. Je to skvělý způsob, jak zažít místní kulturu a užít si hudbu, umění a tradice.

Jezero Maggiore je nezapomenutelnou destinací, která nabízí širokou škálu možností. Naplánujte si svou příští dovolenou k jezeru Lago Maggiore a nezapomeňte si ještě před odjezdem uzavřít cestovní pojištění