Hlavní město Malty: Valletta


Valletta patří mezi jedno z nejkrásnějších hlavních měst a mezi nejpestřejší cíl vašeho výletu na Maltu. Je plná historie, památek, kultury, restaurací i kaváren. A nejlepší na tom je, že ji celou můžete projít pěšky během několika hodin.

Hlavni-mesto-Malty-Valletta-(1).jpegVe Vallettě, hlavním městě Malty, je hodně zajímavých míst, která stojí za to navštívit! Mezi ty nejznámější a nejnavštěvovanější, které nechybí v žádném průvodci, patří katedrála sv. Jana, Grandmaster's Palace a nebo Manoel Theater. Za zmínku ale stojí i řada dalších úžasných míst.

Vaše kroky by měly vést do Upper Barrakka Gardens. Jde o zahrady s výhledem na nejkrásnější přirozený přístav Grand Harbour a historické Trojměstí. Vstup je zdarma a najdete tady i malý kiosek s občerstvením. Z těchto zahrad uvidíte také Saluting Battery – každý den v poledne a v 16 hodin se tu ozývají tradiční dělové salvy, což je zajímavý zážitek nejen pro děti.

Trochu opomíjené zahrady ve Vallettě jsou Hasting Gardens, kde najdete dokonce pomník s podpisem Václava Havla, který Maltu navštívil v roce 2002. Tehdejší prezident Guido de Marco jej hostil ve své rezidenci San Anton. Havel se ale prý rád vytrácel z prezidentského paláce, aby si dal pivo v místních hospůdkách.

Z Upper Barrakka Gardens sjeďte výtahem a vydejte se k moři a přístavu Grand Harbour, kde kotví nespočet lodí. Tím se vám naskytne možnost užít si příjemnou procházku kolem barevných obchodů a restaurací.

Obhlédnout můžete i původní Královskou operu z roku 1866, která byla do velké míry zničena během 2. světové války. Od roku 2013 funguje jako venkovní divadlo Pjazza Teatru Rjal. Stojí blízko vstupu do Valletty, takže jej určitě neminete. Můžete sem zajít na divadelní představení, koncerty, muzikály i filmy.

A až půjdete z divadla, stavte se ve městě na něco dobrého. Vyhlášeným barem ve Vallettě je určitě Bridge Bar. Čeká tam na vás nejen výborné jídlo, ale od května do října také živý jazz! A když už není místo u stolu, sedí se prostě venku na schodech.

Chystáte se poznat hlavní město Malty důkladně? Nezapomeňte si během příprav na dovolenou sjednat co nejvýhodnější cestovní pojištění! Počasí ve Vallettě vám bude určitě přát. Malta má totiž jedinečné klima s teplotami až 34 ° C v polovině léta a průměrná teplota v lednu je 15 ° C. Plavecká sezóna tak trvá od května do října.