Kouzlo Vietnamu


Vietnam, země bohatá na historii, která oplývá kulturními poklady a vezme vám dech svou přírodní krásou. Je to skutečně okouzlující země, a k tomu si přidejte skvělou vietnamskou kuchyni! V tomto harmonickém spojení tradičního a moderního, v půvabných krajinách a s vřelostí obyvatel budete chtít setrvat navždy. 

Kouzlo-Vietnamu-(1).jpgPři cestování Vietnamem nelze přehlédnout magické krásy Ha Long Bay, světově známé zátoky. Tisíce vápencových ostrovů se tyčí z tyrkysové vody a vytváří pohádkovou scenérii. Plavba mezi ostrovy a jeskyněmi přináší neopakovatelný zážitek. Určitě byste tuto zkušenost neměli vynechat.

Národní park Phong Nha-Kẻ Bàng určitě také stojí za návštěvu. Je umístěný v provincii Quảng Bình ve středním Vietnamu a je jedním z nejvýznamnějších a přírodních území v zemi. Park byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 2003 díky své unikátní geologii, biodiverzitě a impozantním jeskyním.

Kouzlo Vietnamu je i v jeho historii. Ta je vetkaná do každého koutu země. Město Hanoi s ulicemi lemovanými koloniální architekturou a chrámy, jako je Chùa Một Cột, oživují minulost. Ho Chi Minh City, kdysi Saigon, pulsující metropole, spojuje moderní mrakodrapy s historickými památkami. Ve Vietnamu si místy připadáte jako moderní turista ve velkoměstě a místy jako dobrodruh, který se z úchvatné přírody nerad vrací do města.

Kulturní kouzlo Vietnamu spočívá v jeho bohaté tradiční hudbě, v umění a v rozmanitých festivalech. Zajeďte si do vietnamské vesnice a spatříte tam umělce vytvářející keramiku nebo jiné tradiční výrobky. Každoroční Tet Festival, vietnamský Nový rok, nabízí návštěvníkům možnost ponořit se do radostné atmosféry a tradičních oslav.

Okouzlení Vietnamem sle není omezeno jen na jeho přírodní a kulturní krásy. Je to také o jeho přátelských a pohostinných obyvatelích. Ztratit se v malebných uličkách starobylých měst, ochutnat tradiční pho na místním trhu a setkat se s přívětivými úsměvy místních lidí vám určitě přinese dojem, že jste tady vítáni. A co jiného by si měl člověk z dovolené odvézt, než právě pocit, že se měl skvěle? 

Vietnam je země, která dokáže spojit minulost a současnost, přírodní krásy a kulturní bohatství. V náručí Vietnamu zažijete nezapomenutelné okamžiky, které zůstanou v srdci navždy. Než se ale vypravíte přes půl zeměkoule, zařiďte si raději cestovní pojištění. Pomůže vám v případě, že se v zahraničí dostanete do obtížné situace.