Nejdelší visuté lávky pro pěší na světě


Jsou to zázraky moderního inženýrství, které obstojí ve zkoušce času: visuté lávky pro pěší jsou oblíbenými turistickými atrakcemi po celém světě a nabízejí scénická panoramata a vzrušení ze zavěšení stovky nebo dokonce tisíce metrů nad zemí. 

Nejdelsi-visute-lavky-pro-pesi-na-svete-(1).jpgChcete-li získat senzační výhledy a vzrušující zážitky, podívejte se na tyto výjimečné mosty pro pěší z celého světa:
 

Sky Bridge 721

Nemusíte jezdit daleko. V České republice se v současné době nachází nejdelší visutá lávka pro pěší na světě: Sky Bridge 721 (Stezka v oblacích). Je dlouhá 721 metrů a nachází se v horském středisku Dolní Morava (v pohoří Králický Sněžník u hranic s Polskem ). Stezka je postavena v nadmořské výšce přes 1100 m nad mořem a stala se jednou z nejvelkolepějších turistických atrakcí u nás.
 

516 Arouca

516 Arouca Bridge byl do roku 2022 nejdelším zavěšeným mostem pro pěší na světě. Nachází se v Arouce, v portugalském okrese Aveiro, a s délkou 516 metrů a výškou 175 metrů spojuje břehy řeky Paiva. Při přechodu mostu se návštěvníkům naskytne dechberoucí pohled na Garganta do Paiva a Cascata das Aguieiras, součást území geoparku Arouca UNESCO.
 

Skleněný most Huangchuan, Čína

Tento visutý most, navržený Institutem architektonického designu a výzkumu univerzity Zhejiang, překračuje řeku Lianjiang v jižní Číně a je dalším mostem, který láme rekordy. S délkou 526 metrů byl Huangchuan oficiálně uznán Guinnessovou knihou rekordů jako nejdelší most se skleněnou podlahou na světě. Návštěvníci mají možnost podívat se přes zcela průhledný most do soutěsky o 201 metrů níže.

Hledáte nejdelší visuté lávky pro pěší na světě? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění! Ne proto, že by se jakýkoli most zřítil (jsou velmi stabilní), ale proto, abyste zachovali klid při nepředvídané situaci, která může během vaší cesty nastat.