Nejkrásnější evropské ostrovy


Už jste někdy navštívili nejkrásnější evropské ostrovy? Udělejte si výlet po Evropě a navštivte některý z řeckých či španělských ostrovů. Jejich kouzlo vás přímo pohltí. Čeká na vás romantické Santorini, dokonale pohostinná Mallorca, věčné jaro na Madeiře i skutečný ráj na Tenerife.

Nejkrasnejsi-evropske-ostrovy-(1).jpegKaždý ostrov má opravdu zvláštní, mystické kouzlo. Kamkoli se vydáte, dříve nebo později narazíte na pláž. Proto jsou evropské ostrovy oblíbenými turistickými destinacemi. Vyberte si mezi těmi nejlepšími:

Santorini - romantický řecký ostrov

Santorini, považovaný za jeden z nejkrásnějších ostrovů Evropy, kde Egejské moře omývá břehy, ve skutečnosti vůbec není ostrovem, ale celým souostrovím, které vzniklo výbuchem sopky. Santorini má své kouzlo a jako celek ho pocítíte jen tehdy, když podniknete na Santorini výlet a ideálně tam strávíte i víc času. Klasické řecké taverny, bílé domy s modrými střechami, ohromující západy slunce v objetí azurového Egejského moře a útulné místní restaurace. Tento řecký ostrov pomáhá dotvářet romantické příběhy.

Mallorca - španělská šperkovnice s tisíci tvářemi

Na Mallorce si přijdete na své. Ať už si vyberete jakýkoliv kemp či hotel, čeká vás skvělý servis. Města na Mallorce jsou navíc propojena přepychovými pěšími a cyklistickými trasami. Ostrov stojí za to navštívit autem, protože tak najdete mnoho skrytých pokladů. Nenechte si ujít nejkrásnější pláže, jako například Playa de Muro, Sa Calobra, Cala D'Or. Stejně tak nezapomeňte na historická města, jako například Palma, Alcúdia, Deiá a Sóller.

Madeira – ostrov věčného jara

Madeira je jedním z nejunikátnějších ostrovů v Evropě. Je totiž jako obrovská botanická zahrada – proto je často nazývána ostrovem věčného jara. Najdete tady nejen malebné pláže s průzračnou vodou, ale i jiná kouzelná přírodní místa, za zmínku stojí Ponta de São Lourenço, Pico Grande, Caldeirão Verde a Ribeira Janela. Jedinečnou atmosféru Madeiry dokresluje - díky svým tradičním kamenným domům - vesnička Santana.

Tenerife – pravý prázdninový ráj

Výlet na Tenerife můžete uskutečnit v kteroukoli roční dobu, protože průměrná teplota v zimě je 17 stupňů. Můžete si tady užít vzrušující výlety po sopkách, písečné pláže, rušná města a přístavy, gastronomické speciality a kurzy surfování. Jestli rádi stoupáte na vrcholy, zkuste prozkoumat nejvyšší horu Španělska Teide. Tenerife má přibližně 300 kilometrů písečných pláží a nabízí tak příjemnou relaxaci všem milovníkům moře. Mezi nejoblíbenější prázdninové destinace patří Puerto de la Cruz, Costa Adeje, Puerto de Santiago a Playa Paraiso.
 
Ať už se rozhodnete pro kteroukoli fascinující destinaci, důležité je vybrat si i správné cestovní pojištění!