Nejlepší lyžařské destinace v sezóně 2022/2023


Zima je zpět, a to je roční období, kdy lidé tradičně začínají navštěvovat hory. A protože většina lidí v současnosti hledá finančně šetrnější dovolenou, podíváme se na některé z nejlevnějších a a zároveň nejlepších lyžařských destinací. Zapomeňte na Alpy a objevte něco nového!


Řecko

Opravdu? Ano! Řecko si obvykle představujeme jako letní destinaci s prosluněnými plážemi, ale i tato země umí nabídnout krásné hory. Jelikož zima není obdobím, kdy do Řecka přijíždí mnoho turistů, letenky jsou obecně mnohem levnější a ceny jsou přizpůsobené domácím, nikoliv zahraničním turistům. Lyžařské středisko Parnassos se nachází jen kousek od krásného hlavního města – Athén. Nabízí lyžařské svahy ve výšce více přes 2 000 metrů. Rodina se dvěma dospělými a jedním dítětem zde zaplatí zhruba 200 eur za čtyři dny lyžování.
 

Kypr

Někteří z obyvatel města Limassol říkají, že je možné jít si ráno zalyžovat do hor, pak si hodinu popojet na pláž a tam si vzít vodní skútr na moře. V minulosti prý místní obyvatelé v tomto „dvojboji“ organizovali i závody. Jen málokdo na světě by si pomyslel, že slunečný ostrov Kypr, ležící jen několik stovek kilometrů od Sýrie a Egypta, může nabídnout hory vhodné k lyžování. V pohoří Troodos, jehož nejvyšší vrchol měří téměř 2 000 metrů, najdete tři lyžařské vleky a jednu lanovku. Vleky jsou pojmenované po řeckých bozích – Héře, Diovi, Hermesovi a Afroditě. Denní permanentka vás přijde jen na 15 eur a pokud se stanete členem klubu, můžete lyžovat celou sezonu jen za krásných 130 eur.

Polsko

Polská strana Vysokých Tater je sice menší než ta slovenská, ale o to víc toho zde najdete. Hlavním zimním střediskem Polska je Zakopane. Toto krásné městečko nabízí útulné historické centrum, tržiště a krásný výhled na Tatry. Skipass na čtyři dny vás bude stát něco přes 100 eur a bude platit pro většinu lyžařských středisek v Polsku a také několik středisek na Slovensku.
 

Severní Makedonie

Tato malá balkánská země nabízí krásné hory, chutné jídlo, kláštery, spoustu osmanské historie a samozřejmě lyžařská střediska. Popova Sapka je návštěvníky nejlépe hodnocené místo. Nejvyšší vrch lyžařského střediska měří 2 510 metrů, takže se zde nebudou nudit ani ti nejzkušenější lyžaři. Severní Makedonie je snadno dostupná přes nízkonákladové letecké společnosti a jeden den lyžování zde stojí jen 16 eur. A určitě nezapomeňte navštívit Ochridské jezero a historické centrum Skopje.

Share this article: