Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Nejlepší místa na dovolenou u moře


Milujete dovolenou na pláži? Rádi byste si vybrali to nejlepší místo? Promyslete si, co od své dovolené očekáváte a vyberte si z toho nejzajímavějšího, co vám naše planeta může nabídnout. Několik nejkrásnějších míst ale najdete i v Evropě! Shrnuli jsme je pro vás v tomto článku. 

Nejlepsi-mista-na-dovolenou-u-more-(1).jpegDovolená snů může znamenat Maledivy nebo dokonce Bora Bora. Na obou místech můžete prožít chvíle, které si budete pamatovat do konce života. Ale i Evropa má svá nádherná místa! Určitě znáte řecké ostrovy, a to včetně romantického Santorini. Ostrov leží v Egejském moři a pohled na sněhobílé domky a modré dveře a okenice vás ohromí. Kréta má také své kouzlo, například pláž Elafonisi, která je proslulá svým bílým pískem, výbornou teplotou vody a oblastmi růžových korálů.

Italské Toskánsko oplývá historickými zajímavostmi, pohádkovou krajinou a výborným vínem. Mezi další nejlepší místa patří Lampedusa na Sicílii, kde je voda křišťálově čistá a písek zlatavý. Pokud hledáte neotřelé místo, zkuste Island: opalování, potápění a lenošení tady nemusí být kvůli chladnějšímu podnebí úplně dokonalé, ale pláže s černým pískem, jako je například Reynisfjara, poskytnou každému cestovateli originální zážitek.
 
Malaga je španělské přístavní město ležící na pobřeží Středozemního moře v jižní části autonomního společenství Andalusie. Centrem Malagy prochází Costa del Sol, tedy slunečné pobřeží, jedna z nejoblíbenějších turistických destinací, a to možná díky božským vínům, příjemnému klimatu a dokonalému slunečního svitu.

V Malaze vedle moderního a tradičního mixu hraje prim kultura, pláže, gastronomie a nakupování. Je to zkrátka destinace, která kombinuje rekreační turistiku a obchodní život. Z historických památek navštivte Římské divadlo či palác Alcazaba, který uchovává stopy období muslimské nadvlády. Svatyně vítězství postavená katolickými vládci v období Reconquista také stojí za návštěvu. Kromě památek je vynikající také pobřeží s několika písečnými plážemi. Voda je azurově modrá a křišťálově čistá, proto je tato oblast oblíbená i mezi potápěči.

Extrémně blízko Costa del Sol se nachází zámořského území Gibraltaru. Gibraltar je oblíbený mezi turisty hlavně kvůli výhledu na moře, potulujícím se opicím, slavné Gibraltarské skále a levným nákupům. V blízkostí Malagy objevíte další historická města jako Sevillu, Rondu a Cordobu

Další z nejlepších míst na dovolenou u moře je řecký ostrov Mykonos. Patří do souostroví Kyklady, podle legend dostal své jméno od místního rozeného hrdiny, který byl údajně potomkem Apollóna, takže tento ostrov nemá nouzi o mytologické aspekty. Mykonos je plný tradičních domů a kostelů s modrou kopulí. Charakteristickým znakem ostrova jsou i větrné mlýny, ze kterých je obzvláště kouzelné pozorovat západ slunce. 

Na Mykonosu můžete vidět kostel Panayia Paraportiani, archeologické poklady, folklórní a námořní muzeum, nákupní ulici Hóra či Matoyánni, kde se řadí značkové obchody, okouzlující kavárny a elegantní restaurace. Ostrov je také vyhlášeným rájem pro milovníky vodních sportů. Surfaři i potápěči si zde přijdou na své.

Gran Canaria, nejoblíbenější a jedna z nejkrásnějších částí Kanárských ostrovů patřících Španělsku. Téměř celý kruhový ostrov zabírá více než 1500 kilometrů čtverečních v Atlantském oceánu a jedním z jeho nejcharakterističtějších prvků je 2000 metrů vysoká neaktivní sopka Pico de las Nieves tyčící se uprostřed.

Ostrov je jen 150 kilometrů od pobřeží Afriky. Jeho povrch je rozdělen pohořím, které odděluje severní a jižní polovinu Gran Canaria. Severní část je typicky posetá bujnou zelenou vegetací a hustým listím, zatímco jižní část je spíše pouštní částí, kterou představují bílé písečné pláže. Las Palmas de Gran Canaria je největší a jedno z nejoblíbenějších měst na ostrově. Najdete tady spoustu možností zábavy, ať už noční kluby, bary či luxusní restaurace.

Ať už si vyberete kteroukoliv pohádkovou destinaci, sjednejte si ještě před odjezdem správné cestovní pojištění! Výlet po Evropě a jejích krásách zvládnete bez problémů.

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']