Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Památky Španělska


Španělsko je jednou z nejoblíbenějších destinací na jihu, protože má mnoho ostrovů, rušných měst a gastronomických specialit, díky kterým je tak oblíbené. Zde je 5 nejvíce odlišných památek ze země, z nichž žádnou nemůžeme porazit.

Pamatky-Spanelska-(1).jpg

Běh býků v Pamploně

Běh býků je tradice pocházející z města Pamplona v provincii Navarra, která se koná od 6. do 14. července v rámci festivalu San Fermín. Podstatou El Encierro, tedy běhu býků, je to, že odvážní podnikatelé běží před tuctem býků v určitých ulicích města. Běh má svůj původ v tom, že býci museli být již dávno odvezeni ze stájí do arény a španělští mladíci před býky skočili, aby dokázali svou statečnost.

Sagrada Familia

Obrovský římskokatolický kostel navržený slavným architektem Antoni Gaudím se nachází v Barceloně a je jednou z nejnavštěvovanějších památek Španělska. Projektant na svém díle pracoval více než 40 let, až do roku 1926, jehož stavba nebyla dodnes dokončena.

Akvadukt v Segovii

Speciální akvaduktový most města Segovia je jednou z nejvýznamnějších památek římského období ve Španělsku, která se stala symbolem města a je také součástí erbu. Akvadukt dopravoval vodu z řeky vzdálené 16 km od města a na jeho stavbu bylo použito více než 24 000 žulových bloků.

Alhambra

Alhambra, nádherný palác a zahrada, která slouží zároveň jako pevnost, stojí na náhorní plošině Granada. Maurská budova je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Palác byl postaven ve 14. století na příkaz nasridského sultána a dnes je považován za jednu z hlavních dominant země.

La Concha

La Concha s jemným pískem se nachází na pobřeží stejnojmenné zátoky, západně od řeky Urumea, a je jednou z nejkrásnějších městských pláží ve Španělsku. Svůj název – což znamená mušle – dostal podle tvaru zálivu. Návštěvníci mohou plážovat ve stále se prohlubující křišťálově čisté vodě mezi malebnými horami Urgul a Igueldo. Tím, že je pláž díky okolním ostrůvkům a skalám chráněna před větrem, je zážitek z koupání ještě dokonalejší.

Kdykoli cestujeme do této půvabné země, je důležité nezapomenout před odjezdem uzavřít příslušné cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']