Podzimní dovolená u moře last minute? Nezapomeňte se pojistit


iStock-187422896.jpgZkušení cestovatelé moc dobře vědí, kdy a jak si rezervovat výlet za nejlepší cenu. Jedním ze známých triků je vybrat si dovolenou last minute, i když z toho může mít řada lidí obavy. My vám ale ukážeme, jaké jsou výhody rezervace levných zájezdů na poslední chvíli.

Neplánovaný a spontánní výlet na podzim nabízí kromě méně rušné turistické špičky také atraktivní cenu. Nejvýhodnější nabídky se totiž objevují až na poslední chvíli, takže je dobré být flexibilní co se týče cílové destinace a přesného termínu cesty. 

Pokud ale chcete jít víc „na jistotu“, můžete předběžně prozkoumat jednotlivé nabídky cestovních kanceláří a zjistit, do kdy se daná cesta počítá jako jejich last minute. Díky tomu lze pravidelně kontrolovat ceny a v daném časovém okně najít tu nejlepší cenu pro vás. 

A pokud jste opravdu odvážní, můžete na podzim vyrazit i na ultra last minute zájezd, který je možné rychle rezervovat i čtyři hodiny před odletem. V takovém případě totiž můžete očekávat až o 70 % nižší cenu.
AdobeStock_116233580.jpeg


Jak ulovit nejlepší podzimní zájezd na poslední chvíli

Ideální je koupit celý balíček, protože je cestovní kanceláře prodávají s výraznějšími slevami, aby se tím minimalizovala ztráta volných míst. Tyto balíčky doporučujeme také proto, že vzhledem k nedostatku času na organizaci je opravdu velkou pomocí, když si letenku, ubytování a transfer z letiště zarezervujete jedním kliknutím. A co víc, pokud budete mít štěstí, můžete narazit na balíček, který obsahuje také stravování a tím získáte extra službu za výhodnou cenu.

Tipy pro cestovatele last minute

Protože na organizaci a zjišťování destinace zbývá v případě zájezdu na poslední chvíli logicky o dost méně času, je dobré mít s sebou vždy alespoň malého pomocníka, abychom se o zemi mohli rychle dozvědět vše potřebné. Jedním z nich je aplikace Triposo, která po stažení hravě strčí do kapsy celou databázi průvodců. Můžete v ní kdykoli stáhnout potřebné materiály a mít okamžitě přístup ke všem důležitým informacím.

Výhodou je, že pokud si potřebné soubory stáhnete přes Wi-Fi připojení už doma nebo na letišti, můžete je později procházet offline, takže k nalezení potřebných informací už nebudete potřebovat připojení k internetu. Vaše dovolená na poslední chvíli se tak stane zážitkem bez stresu a budete na ni vždy s úsměvem vzpomínat.

Dalším vhodným nástrojem je služba Skyscanner, která vám pomůže porovnat letenky, hotely i pronájmy aut. Díky ní můžete snadno zjistit, která (nejen) podzimní destinace je v danou chvíli nejvýhodnější z pohledu dostupných letů a možností ubytování. Na jednom místě zároveň najdete aktuální informace týkající se podmínek cesty včetně omezení spojených s covidem-19. Budete si tak moct vychutnat ničím nerušenou dovolenou.

Zarezervovat si můžete nejen dovolenou na poslední chvíli, ale také cestovní pojištění. Nezapomeňte na něj, než se vypravíte k moři! Jeho vyřízení vám zabere jen pár minut.