Co si vzít s sebou a jak se připravit na vícedenní festivaly


Pokud se chystáte na několikadenní festivalové šílenství, určitě budete potřebovat několik věcí, které vám zajistí skvělou zábavu! Stojí za to projít si seznam zásob, které si nemusíte nutně brát s sebou, ale přesto mohou být velmi užitečné. Podívejme se, jaké tipy vám mohou být velmi nápomocné:

Co-si-vzit-s-sebou-a-jak-se-pripravit-na-vicedenni-festivaly-(2).jpg

Jak se připravit?

  • Vyberte si svůj festival! Konají se nejen u nás, ale také v sousedních zemích, takže si můžete vybrat festival podle svého gusta z ještě širší nabídky. Prohlédněte si nabídku koncertů a dalších akcí! Můžete se dokonce projít po okolí, protože nemusíte strávit celý den v areálu festivalu. Chcete-li mít přehled o svém rozpočtu, zkontrolujte si ceny (vstupné, jídlo, nápoje)! Ceny jsou na každém festivalu velmi rozdílné!
  • Zorganizujte si skupinu! Festivaly jsou zábavné, ale se společností jsou ještě lepší! Najděte si čas a poraďte se s přáteli s podobným vkusem, jestli mají volno! Pokud si pořádají dovolenou ve stejnou dobu, může se stát, že se ocitnete sami.
  • Domluvte se, kolik dní se zdržíte! Zjistěte si, ve které dny se konají zajímavé koncerty, a také se poraďte, které dny můžete vypadnout! Pokud pracujete, vyplatí se požádat o dovolenou v dostatečném předstihu!
  • Vyhledejte si ubytování! Je důležité zajistit si ubytování v dostatečném předstihu, neboť levnější a dobře situované ubytování se může velmi rychle vyprodat. Ubytování naleznete na většině webových stránek festivalů. Vyplatí se zeptat iv místních turistických ubytovnách. Samozřejmě, pokud se rozhodnete postavit si stan, je to jednodušší – na začátku festivalu však musíte být velmi pozorní, abyste našli dobré místo!
  • Zakupte si vstupenky v předstihu! Pokud víte s jistotou, že se chystáte na festival, pořiďte si lístky předem! Je to důležité, abyste šetřili svoji peněženku, protože vstupenky v předstihu vám mohou umožnit získat lepší cenu. Navíc se nemusíte obávat, že lístky dojdou a vy nestihnete svého favorita!
  • Vymyslete, jak budete cestovat! Nejpohodlnější způsob cestování závisí na vzdálenosti, ale je důležité rozhodnout se včas.
  • Sbalte si kufry! Důkladně si promyslete svá zavazadla! Ujistěte se, že máte pohodlné oblečení, toaletní potřeby a nezapomeňte na lístek.
  • Neberte si s sebou problémy. Abyste se měli opravdu dobře, je důležité nezabývat se problémy doma a v práci. Každý si zaslouží pár dní volna!

Je důležité být připraven na všechno! Přestože jsou letní festivaly obvykle slunečné a teplé, vyplatí se být připraven i na špatné počasí. Oblečte se pohodlně! Jít na festival na celý den je nejen zábavné, ale může to být také vyčerpávající. Pomoci vám může pohodlná obuv a vhodné oblečení. Vychutnejte si tento okamžik! Chcete-li mít co nejvíce vzpomínek, vezměte si s sebou fotoaparát! Aby byly vzpomínky opravdu krásné, je dobré fotografovat s malým množstvím alkoholu. Stanovte si pevné místo utkání! V rámci festivalu se vyplatí domluvit si místo setkání, kde vždy najdete své přátele, pokud se vám ztratí. Můžete se například domluvit, že se tam budete každou hodinu hledat, pokud se ztratíte. Překvapte své přátele festivalem! Máte-li problém koupit dárky k narozeninám nebo Vánocům, dobrým nápadem může být festivalová permanentka. Samozřejmě, nikdo nechodí rád na festival sám, takže si buď vyberte akci, na kterou byste chtěli jít, nebo překvapte permanentkou více přátel!

Co si vzít s sebou?

Komfortní pobyt venku

Na letních festivalech, kde trávíme celý den venku, je velmi důležité chránit pokožku! Noste s sebou opalovací krém a sluneční brýle s UV filtrem! Klobouk nebo šátek na hlavě jsou také dobrým způsobem ochrany před nepříjemnými příznaky úpalu a úžehu. Připravte se i na deštivé a blátivé počasí, deštníky, pláštěnky, holínky - vše velmi užitečné příslušenství. Noci mohou být chladné, proto si přibalte také dostatek teplého oblečení. Vezměte si s sebou repelent proti komárům a klíšťatům, abyste se v noci nemuseli škrábat!

Hygiena

Základní toaletní potřeby jsou samozřejmostí, ale je dobré si je seznam probrat předem: sprchový gel/mýdlo, šampon, deodorant, zubní kartáček, zubní pasta, osuška. Věci, na které zvykneme zapomínat: kapesníky, dezinfekční prostředek na ruce a vlhčené ubrousky. Něco, na co nemusíme myslet, ale co může být užitečné, je souprava na manikúru.

Cestovní léky

Fakt: naše bolest hlavy při kocovině může potřebovat léky proti bolesti. V případě trávicích potíží nebo jiných trávicích problémů si připravte protikřečový lék, lék proti nadýmání a probiotikum. Je také dobré mít v tašce několik tablet vitamínu C, které pomohou snížit únavu a vyčerpání. Léčba suchých očí pomocí očních kapek může zvýšit úroveň vašeho pohodlí, proto na to při balení nezapomeňte. Při menším nachlazení se může velmi hodit nosní sprej. Pro snadné ošetření drobných poranění použijte obvaz a náplast.

Ochrana sluchu

Chcete-li si vychutnat koncerty z předních řad, je dobré pořídit si špunty do uší, abyste si chránili sluch a předešli trvalé ztrátě sluchu! Mnoho lidí na to nemyslí, ale je rozumné rozhodnutí věnovat tomu pozornost!

Zdroj

Buďte připraveni na všechny případy, uzavřete si cestovní pojištění, na které se můžete vždy spolehnout!