Skryté památky na známých místech po celém světě


Po celém světě je řada měst, která jsou známá svými ikonickými atrakcemi. Existují ale také památky, které jsou skryté očím běžného turisty. Pojďte s námi objevit tajná místa v oblíbených městech světa!

Skryte-pamatky-na-znamych-mistech-po-celem-svete-(1).jpg

Paříž

Začněme v Paříži, ve slavném městě světel. Eiffelova věž, muzeum Louvre a katedrála Notre-Dame jsou jen některé ze slavných míst, které můžete navštívit. Město má ale i další fascinující památky, například Canal Saint-Martin, nádherný malebný plavební kanál v méně známé části Paříže. Kanál byl postaven na začátku 19. století, aby zlepšil dopravu a zásobování v Paříži a sloužil k regulaci vody. Dnes tady najdete útulné kavárny, butiky a galerie, které jsou oblíbenými místy setkávání místních obyvatel. Můžete si pronajmout i malý člun a projet se kanálem, což je oblíbená aktivita v letním období.
 

New York

Svá kouzelná místa má i New York. Kromě těch známých, jako je Empire State Building, Times Square a Socha svobody, zkuste podniknout něco speciálního. Přepravte se trajektem na ostrov Staten Island. Staten Island je známý svou krásnou přírodou, což ho odlišuje od zbylých částí New Yorku. Někdy bývá přezdíván "The Greenest Borough" (Nejzelenější městský obvod) díky svým parkům a lesům. Cestou na ostrov se vám naskytne jedinečný výhled na Sochu Svobody a panorama Manhattanu. Na ostrově pak můžete navštívit malou zoologickou zahradu, krásnou botanickou zahradu i několik historických památek, např. Historic Richmond Town, kde vás provedou historií regionu.
 

Peking

Peking je známý pro svou Velkou zeď, Zakázané město a náměstí Nebeského klidu. Ale zkuste jít mimo vyšlapané cesty a objevte skryté poklady tohoto slavného města! Navštivte například čtvrť Hutong, kde můžete při procházce úzkými uličkami poznat místní život. Zajímavá je i čtvrť 798 Art District, která se vyvinula ze staré průmyslové oblasti v uměleckou čtvrť. Najdete zde galerie, rozmanité dílny a instalace moderního umění v dokonalém kontrastu k tradičním částem města.

Ještě dřív, než se vypravíte objevovat skryté atrakce na známých místech po celém světě, nezapomeňte si uzavřít správné cestovní pojištění pro bezstarostnou cestu!