Vánoční destinace, kam dojedete autem


Vánoce jsou kouzelným obdobím roku, kdy se mnohá světová města proměňují v kouzelná místa, vyzdobená třpytivými světly, vánočními stromky a stánky se svařeným vínem, které se snoubí s veselými zvuky koled. Pokud si chcete vánoční atmosféru užít naplno, navštivte některou ze skvělých vánočních destinací, kam dojedete i autem.

Vanocni-destinace,-kam-dojedete-autem-(1).jpg

Vídeň, Rakousko

Vídeň, hlavní město Rakouska, je město známé svými vánočními trhy, známými jako Christkindlmärkte. Od náměstí Rathausplatz po Schönbrunn se město plní stánky s řemeslnými výrobky, tradičními dekoracemi a chutným jídlem. Vrcholem návštěvy je Staroměstský vánoční trh, kde si můžete vychutnat glühwein (svařené víno) a obdivovat třpytivé dekorace.
 

Zakopane, Polsko

Zakopane se nachází v Tatrách a nabízí velmi zvláštní vánoční atmosféru. Zakopane, známé jako „polské hlavní město zimy“, je ideálním místem pro milovníky dobrodružství. V malebném horském prostředí se můžete věnovat lyžování, snowboardingu a sáňkování. Vánoční trhy ve městě vás navíc přenesou do kouzelného světa s tradičními produkty a lahodnými pokrmy.
 

Lublaň, Slovinsko

Ljubljana, hlavní město Slovinska, se během zimních prázdnin promění v pohádkové město. Prešerenovo náměstí se stává centrem kouzelných vánočních trhů, kde najdete stánky se suvenýry, řemeslné výrobky a tradiční jídlo. Slavnostní osvětlení, projížďky kočárem taženým koňmi a kluziště v parku dokreslují vánoční atmosféru.
 

Colmar, Francie

Colmar, ležící ve francouzském Alsasku, je jedním z nejmalebnějších měst v Evropě a během Vánoc se stává skutečným prázdninovým rájem. Staré město je plné krásně nazdobených vánočních stánků a tradičních alsaských domů obklopených dlážděnými uličkami. Jasná světla, vánoční ozdoby a příjemné vůně vytvářejí opravdu pohádkovou atmosféru.

Colmar hostí několik vánočních trhů, z nichž každý má své kouzlo, od středověkého vánočního trhu na Place des Dominicains po dětský vánoční trh na Place Rapp. Najdete na nich vyhlášené místní produkty (od ručně vyráběných dekorací až po alsaské lahůdky, jako je svařené víno, sýr a koláče).

Chcete-li z těchto vánočních destinací vytěžit maximum, můžete se rozhodnout pro jízdu autem v závislosti na vzdálenosti a na tom, kolik jste ochotni ujet kilometrů. Auto vám dává flexibilitu prozkoumat více míst na trase a zastavit se a obdivovat malebnou zimní scenérii. Ujistěte se, že je vaše auto připraveno na zimní silnice, před odjezdem si nezapomeňte zkontrolovat povětrnostní podmínky a především si sjednejte cestovní pojištění, které vás ochrání před případnými nepříjemnými událostmi.