Zkraťte si dlouhou cestu autem hrami


Dlouhé cestování autem je stresující a únavné. Proto je nesmírně důležité udržet si dobrou náladu a vyplnit čas zábavou. Nejlepší je, když se zabavíte rozmanitým způsobem, to znamená nejen konverzací, ale i poslechem oblíbené hudby a hrami.

Zkratte-si-dlouhou-cestu-autem-hrami-(1).jpgNuda při cestování autem nehrozí, pokud zapojíte fantazii. Veselost a klid cestujících působí i na řidiče a naopak. Proto je pro všechny důležité vyhýbat se stresovým situacím a nepodporovat hádky a křik v autě. A to nejsnáze zvládnete, pokud se zaměstnáte například hrami.
 

Automobilové hry “na cestě”

Existuje několik her, u kterých stačí mluvit, takže se hravě zapojí i řidič. Jedna z nich spočívá v tom, že jeden člověk o něčem přemýšlí a ostatní se pomocí otázek snaží zjistit, co si myslí. Přitom může na dotazy odpovídat pouze ano nebo ne. Vyhraje ten hráč, který jako první uhodne, na co tázaný hráč myslí.

Další příjemnou hrou je vyhledávání značek. V tomto případě rodina stanoví značku auta, kterou je třeba hledat. Kdo takové auto uvidí, získává bod a určí další značku. ukáže ho ostatním a pak řeknou další značku. Je to jednoduchá hra a má různé podoby. Můžete hledat spojení písmen, čísel, barvy auta, značky auta apod.

Samozřejmě existuje mnoho dalších her. Můžete hrát slovní řetěz – každý musí něco říct (buď na určité téma a nebo volně) a další hráč reaguje na poslední písmeno slova (nebo slabiku) a vzniká slovní řetěz. Případně můžete na vyřčené slovo a nebo větu vymýšlet rým a podobně. Variant je spousta. Vybrat si můžete i konkrétní téma.
 

Další alternativy

I při hrách se může stát, že se unavíte, případně se můžete začít i nudit. V takovém případě je čas na změnu. Dobrou volbou může být poslech hudby, podcastů nebo audioknih.

Ať už se vydáte kamkoli, nesmíte zapomenout na správné cestovní pojištění! Zejména při cestování autem je nesmírně důležité se na případné nepříjemnosti připravit i tímto způsobem.